Prohlídkové okruhy

Prohlídkové okruhy
Česky Deutsch English

Prohlídkové okruhy

 

Prohlídková trasa hradu je rozdělena na následující prohlídkové okruhy:


oddelovac

Prohlídky s průvodcem

PALÁC

Prohlídka začíná na velkém nádvoří a poté se prochází zachovalou částí středověkého paláce. V jednotlivých místnostech jsou k vidění modely hradu, které názorně přibližují stavební vývoj hradního areálu, je možné si prohlédnout archeologické nálezy a expozici kamnových kachlů. Návštěvníci vyjdou i na vyhlídkovou terasu a po nejužším schodišti sestoupí do sklepení. V největším sklepení na ně čeká audiovizuální program o dobývání hradu husitskými vojsky a závěr prohlídky se odehrává v hladomorně.

Prohlídka trvá cca 45 minut.

 

VĚŽ

Tento okruh zahrnuje prohlídku větší části hradního areálu, od místa nejvyššího po místo nejnižší. Prohlídka začíná na velkém nádvoří. Dále zavítá na malé nádvoří se studnou a hospodářským zázemím. Poté se prochází nejstarším jádrem hradu, vystoupá se na vrchol obytné věže (donjonu). Prohlídka končí ve spodních patrech sklepení, v nichž je k vidění přírodní krápníková výzdoba.

Prohlídka trvá cca 45 minut.

 

Pozn: V základní nabídce je i kombinace obou prohlídkových okruhů, která trvá cca 90 minut.

 

oddelovac

Prohlídky bez průvodce

NÁDVOŘÍ

Volná prohlídka spodního nádvoří s bývalou hradní konírnou, která je využívána jako výstavní prostor.

 

SUTERÉN KOSTELA NEJSVĚTĚJŠÍ TROJICE

V současnosti se jedná o jedinou část kostela, která je přístupná veřejnosti jako výstavní prostor. Možnost návštěvy pouze v době pořádaných výstav, obvykle od počátku července do konce srpna.

 

Pozn: Všechny tyto okruhy jsou zpoplatněny.

 

oddelovac
  nabizime

copyright © 2004 - 2021 Michal Novák - kastelán • Design by Jaromír Plachý  • Powered by Kaletas Company  • Possibly you need the Intra and Nutria produkts from Lifestyles.