Vítejte na Rabí.

Vítejte na Rabí.
Česky Deutsch English

Vítejte na Rabí.

 

NACHÁZÍTE SE NA NEOFICIÁLNÍCH STRÁNKÁCH HRADU RABÍ

Přijměte tímto naše pozvání nejen k jejich návštěvě, ale i k návštěvě samotného hradu.

Rabí je nejrozlehlejší česká hradní zřícenina, jež se může pyšnit jedním z nejvyspělejších obranných systémů své doby v Evropě.
Popusťte uzdu své fantazii a nechte se unášet svými zjitřenými pocity - možná budete překvapeni, co vašim očím bylo dosud za kamennými zdmi skryto..Neváhejte a přijeďte navštívit sídlo jednoho z nejmocnějších rodů pozdně gotických Čech, pánů z Rýzmberka. Ostatně je vám známo, v jakých místech a proč přišel nejznámější husitský vojevůdce, Jan Žižka z Trocnova, o svoje jediné zdravé oko? Máte představu, jaký výhled skýtá pohled z hradní věže? Proč se okolnímu kraji říká už po staletí prácheňský, či jak hluboká je hradní studna?

Nejen na tyto otázky naleznete odpovědi na našich dvou prohlídkových trasách. Letní sezona je navíc obohacena o další doprovodné programy. Pořádáme množství kulturních akcí pro děti i dospělé. Tradiční akce pro děti a jejich rodiče - RABIJÁDA, loutková nedělní představení pro děti - RABSKÝ FLOUTEK, večerní divadelní představení ochotnických spolků, koncerty, večerní kostýmované prohlídky a jiné akce. Příjemně strávený čas nabízí rovněž některá z výstavních prostor hradu či hradního kostela Nejsvětější Trojice. To všechno zvíte - za mihotavého svitu svíce - při prohlídce hradních chodeb Rabí a možná mnohem více…

OFICIÁLNÍ STRÁNKY WWW.HRAD-RABI.EU

  akce

copyright © 2004 - 2021 Michal Novák - kastelán • Design by Jaromír Plachý  • Powered by Kaletas Company  • Possibly you need the Intra and Nutria produkts from Lifestyles.